Гаджет Вордс

Гаджет Вордс – портал, де ви знайдете статті про всі сучасні гаджети 💻📲 📸

Ноутбук для ігор не обов’язково відрізняється від звичайних моделей зовні. Його дизайн може бути таким самим мінімалістичним, як у девайса для роботи та навчання. Однак всередині — складники зовсім іншого рівня, адаптовані до високих навантажень. І не дивно, адже високорангові ігри потребують неабияких обчислювальних ресурсів та потенціалу графічної складової. Це лише у ретро-бродилки та примітивні аркади можна грати на лептопі базового класу з найдешевшим «залізом». 

Щоб обрати ігровий ноутбук, який тягнутиме будь-які розваги на максимальних налаштуваннях, потрібно проаналізувати 5 вагомих критеріїв.

Процесор

У сучасних геймерів — широкі можливості вибору. Потужних процесорів безліч, і у кожного — свої переваги.

  1. Core i5 та Ryzen 5 є «візитівкою» бюджетних ігрових лептопів. Попри демократичну ціну, демонструють чудову продуктивність.
  2. Core i7 та Ryzen 7 виправдано дорожчі, оскільки сумісні з топовими графічними прискорювачами та налаштовані на активну експлуатацію в режимі максимальних навантажень.
  3. Core i9 та Ryzen 9 — перспективні, «заряджені» на успіх та оптимальні для довготривалої експлуатації.

Тип відеокарти

Вбудована графічна плата та результативний геймінг — це антоніми. Для досягнення професіоналізму в вимогливих ААА-іграх потрібна відеокарта дискретного типу. Вона здатна обробляти графіку високої якості у великих об’ємах завдяки власній оперативній пам’яті та технологічній системі охолодження, призначеній для захисту від перегрівання. 

Від моделі графічної плати залежить ціна ноутбука, тому орієнтуватися потрібно на доступний бюджет. Якщо він не обмежений, варто придивитися до розробок NVIDIA з інноваційної серії RTX 40. Коли коштів на флагманську відеокарту не вистачає, можна зупинитися на початковій GTX 16. 

Кількість оперативної пам’яті

Стрімкий та невпинний розвиток комп’ютерних ігор неминуче призводить до підвищення вимог до апаратного забезпечення. Зокрема — до оперативки. Якщо буквально кілька років тому еталонним об’ємом для ігрового ноута вважалися 8 Гб, наразі це допустимий мінімум. Оптимальна кількість стартує від 12, а ще краще — 16 гігабайтів. Але для лептопа, який використовується для підготовки до кіберспортивних турнірів, цього може бути замало. Він потребує 32 Гб двоканальної оперативної пам’яті актуального стандарту DDR5.

Діагональ екрана

Вибір розміру залежить від умов експлуатації:

  • якщо потрібна альтернатива стаціонарному комп’ютеру для осілого геймінгу — максимальні 17-18 дюймів;
  • для «кочового» режиму експлуатації — не більше 16 дюймів, бажано — у форматі ультрабука або трансформера.

Місткість та тип вбудованого накопичувача

Ігри важать багатенько, а зберігати їх на зовнішніх носіях не завжди зручно, тому на постійній пам’яті заощаджувати зась. Стартовий об’єм — від 512 гігабайтів, якщо мова йде про вартісний SSD, та від 1 Терабайта — HDD. Різниця між цими двома типами накопичувачів колосальна, адже звичайні вінчестери чутливі до механічних пошкоджень та досить гучні через наявність рухомих деталей, а твердотільники — тихі, енергоефективні та надійні, ще й з підвищеною пропускною здатністю. 

Серед другорядних параметрів вибору вологозахист клавіатури, підсвічування, антивідблискове покриття екрана. Тобто ті «фішки», які майже не відображаються на вартості, але роблять експлуатацію комфортнішою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *